TOP 5 Dinosařích Příběhů pro mladší děti

16. října 2018 v 9:00 | DinoMamá |  Dinosauři ve filmu/seriálu
Původně jsem si říkala, že bych mohla udělat recenze ke všem seriálům a filmům, které jsme s dětmi viděli, ale v podstatě tohle všechno najdete už na ČSFD, takže by to bylo zbytečné, zdlouhavé a asi by to nebylo ani nejzábavnější. Ovšem, co by to bylo za stránky, kdybychom si neudělali svoji TOP.

Vybrat ideálních pět příběhů pro nejmenší Dinomilce, byl docela oříšek. Na jednu stranu je faktem, že pro tuto věkovou skupinu toho zase takové kvanta nejsou, na stranu druhou, by to dítěti mělo něco také dát. Záměrně jsem neurčila pořadí vybraných filmů/seriálů, protože je těžké říct, které jsou úplně ty nej. Snažila jsem se však zařadit ty, které Cthulu a Medúza ocenili nejvíce a mě nebyli úplně proti srsti.

Země dinosaurů

(The Land Before Times)


Tohle je moc pěkný počin. Kreslený příběh o dinosaurech, jehož první film byl vysílaný již v roce 1988. Následovalo celkem 14 filmů a seriál o 26 epizodách. Filmy mívají zhruba do 80 minut seriály po 24 minutách, což představuje hodiny plné zábavy i při režimu nemoci.
Hlavními hrdiny jsou malí dinosauři: Nožička (brachiosaurus), Sára (triceratops), Zobka (zřejmě parasaurolophus?), Bodlina (stegosaurus) a Pírko (pterodaktyl), kteří prožívají mnoho dobrodružství. Jsou podány velmi pěkně dětsky, jsou propletené písničkami, najde se v nich i poučení, prostě bych řekla taková milá klasika.

DinosaurusRodinný film z dílny Disney, který vyšel v roce 2000, je nejen mým, ale i Cthuluovým oblíbeným. Hlavním hrdinou je Iguanodon Aladar, který měl tu smůlu, že se narodil zrovna v době dopadu meteoritu. Aby on i jeho adoptivní rodina přežila, musejí se vydat na nebezpečnou cestu za novým domovem. Je to pěkně zpracovaných 82 minut, které jsou oddechovkou i pro rodiče (pokud tedy nejste příliš nároční na zvraty a příběh).
Zajímavostí tohoto filmu je to, že Iguanodoni původně žili také tady v Evropě před cca 130-120 miliony lety. Iguanodon bernissartensis se těší dostatku nálezů. Dokonce se zdá, že náš prvně objevený dinosaurus Burianosaurus, je jeho menší příbuzný (model Burianosaura je v Pražském DinoParku a pokud si dobře pamatuji, je tam i Iguanodon). Takže o to může být pohádka bližší ;-)


Hodný Dinosaurus

(The Good Dinosaurus)


Někdo ho vyzdvihuje, někdo ho nemusí. Jeden z novějších dinosauřích počinů. Narozdíl od Aladara, který řešil následky dopadu meteoritu, hlavní hrdina této pohádky, apatosaurus Arlo, se odehrává v alternativní realitě, kde meteorit vůbec nedopadl. V todstatě má stejný základ jako Strašpytlík nebo jiné dětské příběhy - nemotorný ustrašený hrdina je vržen do situace, kdy se musí chtě nechtě vzchopit a postavit strachu.
Zatímco u jiných filmů se mohou Cthulu a Medúza koukat i několikrát po sobě, tady je 93 minut pohádky na jedno zkouknutí za min. rok (ano viděli to asi dvakrát). Proč to píšu do Topky? No protože na to jedno podívání to taky není špatný. Občas i my se rádi podíváme na nějaký ten Béčkový horor pro vypnutí mozku, ne?


Harry a jeho dinosauří kamarádi

(Harry and his Bucket Full of Dinosaurs)


Seriál o chlapci Harrym, který má své dinosaury v kouzelném kyblíku, kam za nimi mizí do světa plného fantazie. Máte rádi logiku a smysluplné příběhy? Pak na toto nekoukejte. Tady je hlavní režií dětská fantazie a ta má logiku, kterou dospělí chápat nemusejí, pokud neumí trochu pokřivit své smýšlení. Ale nebojte, není to zase vymývárna jako Teletubies, to ne. Jen si prostě vstřihují oblohu, barví se a vlastně dělají všechno možné, co dětská fantazie pobere.
Cthulu i Medúza to mají celkem rádi a já jsem ráda, že ty kyblíky na procházce využijí a já nemám kapsy plné prehistorických kamarádů unavených z cesty.

T-Rex Express

(Dinosaur train)


Další ze seriálů - tentokrát v něm ovšem dinosauři cestují vlakem, který mimo jiné umí cestovat i časem. Díky němu mohou hlavní hrdinové navštěvovat rozličné dinosaury v různých dobách a děti se tak dozví nějaké zajímavosti o nich. Za nás určitě věc, jež stojí za to dát šanci. Některým rodičům ty základní informace mohou pomoct v jejich samostudiu, jiní budou proklínat až jejich potomek přijde s tím, že chce ještě víc informací nebo vysvětlit ty ze seriálu :-D Každopádně 30 minut zabavení na jeden díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama